Elektronik İhtiyaçlarınızda Güvenilir Adres
Garanti Şartları

 

 1. Garanti süresi, Mebel Elektronik tarafından belirlenen kurallara bağlı olarak ürünün tüketiciye teslim tarihininden itibaren başlar ve (2 iki) yılın sonunda sona erer. 2 yılın sona ermesi halinde bu süre hiçbir şekilde uzatılamaz. Mebel Elektronik tarafından verilen 2 yıl garanti , ilk 1 yıla kadar Mebel Elektronik tarafından uygun görülecek gerekli durumlarda cihaz değişimi ve 2 yıla kadar bakım ve tamiri kapsamaktadır.
 2. Garanti kapsamında hasar ve kullanım tespitlerinde Mebel Elektronik ve yetkili servislerinin kayıtları doğru kabul edileceği taraflarca beyan ve kabul edilmiştir.
 3. Garanti kapsamında Mebel Elektronik ve yetkili servisi tarafından verilecek karar ve tespitler nihai olacak ve cihazın değişim veya tamiri ile ilgili kararlar Mebel Elektronik tarafından verilecektir.
 4. Bu garanti kapsamından yararlanılabilmesi için cihazın garanti kapsamı koşullarına uyulması, Mebel Elektronik tarafından belirlenen teknik kişiler dışında bir kişi tarafından bakım ve tamir yapılmamış olması, cihazın belirlenen teknik kurallara uygun olarak kullanılmış olması, cihazın kullanımında kampanyadan yararlanan abonenin herhangi bir kusur ve ihmalinin olmaması ve hasar ve arızanın herhangi bir şekilde kullanan abonenin hiçbir kusur ve ihmali ile meydana gelmemiş olması gerekmektedir.
 5. Ürünün garanti süreci içerisinde üretici firmanın koymuş olduğu teknik parça veya parçaların arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla 30 (otuz) iş günüdür ve bu süreden daha fazla bir sürede ürünün tamirde kalması halinde eklenecek tamir süresi her halukarda 30 günü aşamaz.
 6. Üretim hatası ve/veya garanti kapsamındaki bir sorun ile teknik servise gelen cihazın tamiri 30 (otuz) iş gününde gerçekleştirilemiyorsa, teknik servis raporu müşteri kaynaklı bir arıza olamadığını gösteriyorsa cihaz aynı marka model yada muadili ile değiştirilir.
 7. Ürünün teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydı ile (2 iki) yıl içerisinde aynı arızayı müşteriden kaynaklanmaması şartı ile üçten fazla tekrarlanmaması halinde cihazın ana kartı ücretsiz olarak değiştirilecektir.
 8. Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.
 9. İşbu kampanya kapsamında aboneye teslim edilen cihaz ile ilgili olarak Mebel Elektronik'in herhangi bir sorumluluğu bulunmamakta ve cihazın sayılanlarla sınırlı olmaksızın her türlü sorun garanti bakım teknik arızalar vs hususunda üretici  firmanın sorumluluğunda bulunmaktadır,
 10. Kampanya kapsamında aboneye teslim edilen cihazın çalınması kaybı ve/veya hasar görmesi vs durumlarında da abonenin sorumluluğu devam edecektir.
 11. Garanti şartları aşağıda belirtilen durumlarda geçersiz olur.
 12. Ürünün tüketici tarafından kullanma kılavuzu ve el kitaplarında yazılı talimatlara aykırı olarak veya kötü kullanılması durumunda garanti dışı kalır.
 13. Darbe veya ıslaklığa, aşırı sıcak veya soğuk çevre şartlarına maruz bırakılma veya bu şartların ani değişikliklerine, çürümeye, oksitlenmeye karşı garanti dışı kalır.
 14. Mebel Elektronik'in yetkili teknik servisi haricinde cihazların izinsiz açılması veya cihaza teknik müdahale yapılması veya tamir edilmesi
 15. Mebel Elektronik'in yetkili teknik servisi dışındaki servislerden veya müşteri tarafından cihaza yüklenen yazılım, format, uygunsuz yazılımlardan dolayı cihaz arızalanması durumunda garanti kapsamı dışına çıkacaktır.
 16. Elektrik voltajında düzensizlik ve/veya buna benzer uygun olmayan montaj ve bağlantılar, doğal afetler durumunda cihaza gelecek zarar.
 17. Ürünün seri numarası,aksesuar,tarih kodu veya imei numarası çıkarılması,silinmesi,kazınması ve tahrip edilmesi. Hücresel telefon şebekesindeki bir arızanın (virüs) cihaza zarar vermesi.
 18. Telefon yanındaki aksesuar, pil, kulaklık, bluetooth, şarj aleti garanti kapsamına girmez. Garanti şartları garanti belgesinin ibrazı ile geçerlidir.
 19. Suya ve toza dayanaklı, cihazların sıvı teması ve darbe alınması halinde GARANTİ kapsamına girmez

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et